Опубліковано

Термоодяг. Що це і навіщо?

Термоодяг. Що це і навіщо?

Деякі вважають, що термоодяг і термобілизна потрібні тільки спортсменам зимових видів спорту. Але це вже давно не так. Термобілизну і термоодяг у повсякденному житті носять і дорослі, і діти. Найголовніше – це розуміти цілі і правильно обрати саме те, що вам потрібно.

Так для чого потрібен термоодяг?

Сама назва «термоодяг» пішла з народу. Інша назва такого одягу – функціональний одяг, або функціональна білизна. Тобто цей одяг повинен виконувати певні функції. Основна задача будь-якого термоодягу – це збереження тепла тіла та/або відведення вологи. Є термобілизна для літніх видів спорту, основна функція якого – відводити вологу від тіла, а є така що виконує обидві функції. Я хочу поговорити лише про термоодяг, який нам потрібен у повсякденному житті.
Термоодяг може одягатися безпосередньо на голе тіло (такий термоодяг називають термобілизною), може одягатися другим шаром, тобто поверх термобілизни (її називають піддьовой), і верхнім шаром (цей одяг, крім іншого, повинен ще захищати від вітру і вологи).

Схема роботи термоодягу така: кожен новий шар повинен продовжувати функцію попереднього.

Наприклад, візьмемо хлопчика 2 років, якого назвемо Остапом. Він пішов гуляти з мамою на вулицю взимку. Вони виїхали на візочку і поїхали на дитячий майданчик в сусідній двір. Потім мама зрозуміла, що їй потрібно ще зайти в магазин за покупками. Тому після прогулянки вони зайшли в супермаркет, зробили покупки і пішли додому.

У колясці Остап сидів, потім на дитячому майданчику він активно побігав, потім вони зайшли в теплий супермаркет, в якому Остапу було жарко в його зимовому вуличному одязі, потім вони вийшли знову на холодну вулицю. Припустимо, на тіло Остапа була одягнена бавовняна майка. Бавовна – прекрасний натуральний матеріал, що підходить для літньої теплої погоди. У чому його мінус для зими? Він добре вбирає вологу, і вібравши, залишає її в собі (поки його не вивісили просушити). Тобто Остап спітнів у магазині і вийшов на холод в холодній мокрій майці. Я не буду розповідати чим загрожує переохолодження, ви самі це знаєте. До речі, він пітнів і на вулиці, поки бігав, і остигав сидячи в колясці. А якщо його одягнути прохолодніше? Це звичайно варіант, але тоді йому не можна буде зупинятися, інакше він охолоне і змерзне. Найбільша небезпека холодної пори року – це перепади температур, не на вулиці, а в умовах нашого життя. При чому життя дорослого не на багато відрізняється в цьому контексті від життя дитини.

Термоодяг повністю вирішує цю проблему. Якщо на тіло Остапа одягнена майка або кофтинка з матеріалу, що зберігає тепло і відводить вологу, то він не замерзне в пасивному стані і не буде мокрим в активному. А до тіла буде прилягати суха і тепла тканина, а не мокра і холодна. Для того щоб волозі, яку відвела від тіла термобілизна, було куди подітися, наступні шари повинні виконувати ті ж функції.

Тепер про матеріали.

  1. Синтетичні матеріали.

У наш час існує безліч синтетичних матеріалів, які дуже добре продумані і чудово виконують свої функції. І якщо в складі написаний 100% поліестер, то це зовсім не означає, що це щось холодне і непридатне для зими. Тканина з поліестру може бути виконана зовсім різною за структурою. І саме за рахунок структури волокна і плетіння вона виконує функції термобілизни і термоодягу. Наприклад, всім відомий фліс – це один з різновидів термоодягу з поліестру.

  1. Натуральні матеріали.

Але що робити тим людям, які в силу будь-яких обставин чи переконань вважають за краще тільки натуральні матеріали? Або вважають, що, принаймні, перший натільний шар повинен бути з натуральної тканини?

Найкращий натуральний матеріал, що виконує функції теплозбереження і влаговідведення, це вовна. У вовні не тільки не холодно взимку, але і не жарко влітку. Пам’ятаєте кавказьких пастухів, які в сорокаградусну спеку пасуть овець у величезних вовняних кітелях? Вовну люблять багато. І багато хто знає, що вона володіє однією особливістю – вона колеться. Саме тому для термобілизни використовують вовну мериносових овець. Вона неймовірно м’яка і ніжна. І одяг з неї можна сміливо одягати навіть на голе тіло немовляти.

  1. Змішані матеріали.

Так само існує термоодяг зі змішаних матеріалів. Як правило вона робиться двошаровою, але буває і одношарова.

Тепер пройдемося по нашій схемі одягання:

Перший шар – термобілизна. Другий шар або піддьова – вовняна або флісова кофта або светр (до речі, фліс називають штучною вовною і це не дарма!). Верхній шар – мембранна куртка або комбінезон.

Залежно від погоди на вулиці, можна одягнути тільки термобілизна + мембранний шар, термобілизна + піддьова, або просто термобілизна (адже зараз термобілизна шиється всіляких дизайнів і кольорів, таким чином його можна комбінувати з повсякденним міським одягом).

Якщо коротко, я все розповіла. За додатковими питаннями та консультацією звертайтеся в наш магазин – joha.in.ua, а так само до наших друзів, в магазин termo-baby.com.ua

1 коментар до “Термоодяг. Що це і навіщо?

  1. Привет! Это комментарий.
    Чтобы начать модерировать, редактировать и удалять комментарии, перейдите на экран «Комментарии» в консоли.
    Аватары авторов комментариев загружаются с сервиса Gravatar.

Залишити відповідь